Vo svete modelingu to nie je vôbec ľahké a nie každá žena v ňom mohla nájsť svoje miesto, alebo to tak bolo aspoň donedávna. Množstvo snímkov, filmov a ilustrácií poukazujú na to, ako by mali správne modelky vyzerať. Doba sa však zmenila a v modelingovej sfére sa kritéria v mnohých ohľadoch zmenili.

Nie je žiadnym tajomstvom, že v našej krajine sa nachádzajú najkrajšie ženy sveta. Veľa uznávaných modeliek pochádza priamo zo Slovenska a niet divu, že dostali šancu zožať slávu v kráse; majú štíhle telá, zaujímavé črty tváre a chôdzu pravých modeliek. Avšak, objavili sa aj modelky, ktoré oplývajú úplne inými kritériami a napriek tomu zaujali móla.

Máme pre vás zopár modeliek, pochádzajúcich zo Slovenska, ktoré si naozaj zaslúžia post modelky, napriek tomu, že nespĺňajú staré známe stereotypy modeliek:

Yaya Kosikova

Prezentuje sa pod umeleckým menom Yaya Kosikova, no jej pravé meno je Jaroslava Košíková. Tridsaťdva ročná Yaya má za sebou odmakanú kariéru modelky, avšak jej cesta modelingom ešte zďaleka nekončí. Každý by si pomyslel, že vedľa tejto krásnej ženy bude stáť aj krásny chlap, no napriek tomu, že chlapi si za ňou idú krky vylámať, žiaden u nej nemá šancu. Slovenská modelka, podobne ako Cara Delevigne, prejavuje sympatie skôr ku ženám. Jej partnerkou, s ktorou žije v harmonickom vzťahu, je mexická modelka a tiež televízna hviezda Montserrat Oliver.

Yaya

Lucia Ondrisová

Modelka, ktorá neprechádzala iba po bratislavských mólach, to v školských časoch nemala zrovna najľahšie. Deti vedia byť kruté a pre jej plnšiu postavu sa jej v škole často posmievali. Školská šikana a ani nadváha jej však nezabránili v tom, aby si splnila svoj sen, práve naopak. Toto jej dodalo odvahu, zaprela sa a každému, kto o nej pred tým pochyboval, vytrela zrak! Zistila, že mať zdravé sebavedomie je kľúčom k šťastnému životu.

Lucia

Alexandra Gachulincová

Okrem toho, že vlastní peknú tváričku a telo modelky, je označovaná za rebelku. Kto tvrdí, že pre bežné dievčatá nie je v modelingovom svete miesto, sa mýli. Saša je skalopevne presvedčená o tom, že toto tvrdenie je len obyčajný blábol. Kariéru modelky, doma aj vo svete, má slušne rozbehnutú, napriek tomu si nepotrpí na prestíž. Najradšej sa prezentuje svojim vlastným štýlom.

Saša

Ivana Danišová

Aj keď Ivanka nie je do modelingu zasvätená do veľkej miery, nebojí vystúpiť pred objektív a poukázať na to, že zdravé sebavedomie je to, čo potrebuje každá žena. Napriek tomu, že sa Bratislavčanka narodila s polovicou tváre, vôbec nezašla do úzadia, práve naopak. Táto odvážna žena podstúpila chirurgický zákrok v Amerike, stále ma dôvod na úsmev 🙂

Ivanka

Kinga Rajzak

Dôverne poznáme bežné frázy, že keď je žena pekná, musí byť automaticky hlúpa. Nie nadarmo sa hovorí, nesúď knihu podľa obalu. Našťastie existuje Slovenka, vďaka ktorej môžeme tieto tvrdenia pokojne vyvrátiť. Kinga sa zo Slovenska dostala až na móla v Miláne či v New Yorku a okrem toho, že ju obdivuje množstvo módnych návrhárov, študuje na prestížnej vysokej škole v Londýne. Napriek tomu, že pôsobí ako utiahnuté, tiché dievča, dokáže vystúpiť z davu a presadiť si svoj názor!

Charlotte Krajčová

V modelingu sú dnes preslávené plus size modelky, a mladá Popradčanka Charlotte nie je výnimkou. Veď predsa len, krivky a plnšie telíčko dnes nie je žiadnou hanbou a čoraz viac chlapov obľubuje práve takéto typy žien. Charlotte, aktuálne žijúca v Prahe, dokázala očariť nejedného návrhára v momente, keď vystúpila na móle.

Charlotte

Zdroj: interez.sk / Foto: instagram

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here